Foto

Rīgas Doma kora skola pulcēs diriģentus un mūzikas pedagogus meistarklasēs “Laudamus”

24. un 25. maijā Rīgas Doma kora skolā notiks profesionālās pilnveides meistarklases “Laudamus” diriģentiem un mūzikas pedagogiem, kuras organizē Rīgas Doma kora skola un Rīgas Doma meiteņu koris “TIARA”. Rīgas Doma kora skola kā Latvijas kordziedāšanas tradīciju un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša uzturētāja jau otro gadu sniedz iespēju pedagogiem no visas Latvijas satikties vienuviet, lai iegūtu jaunu pieredzi, papildinātu zināšanas un smeltos iedvesmu turpmākai darbībai. Šī gada meistarklašu tēma – Mākslinieciskās izteiksmes paplašināšanas iespējas kora priekšnesumā. Kopā ar saviem pedagogiem meistarklasēs piedalīsies arī Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknes.

 Meistarklašu programmā paredzētas aktīvas un daudzveidīgas nodarbības, kas atšķirsies no ierastā darba kora stundās. Atzītu profesionāļu vadībā tiks strādāts pie kora priekšnesuma mākslinieciskās izteiksmes – kustības, teksta, ekspresijas, mīmikas un etiķetes. Nodarbības vadīs Aira Birziņa (Rīgas Doma meiteņu kora “TIARA” diriģente), Māra Ķimele (režisore), Kārlis Krūmiņš (režisors, aktieris), Jānis Strazdiņš (dziedātājs), Zane Stafecka (dziedātāja, diriģente), Baiba Grīna (grima māksliniece), Irma Kalniņa (speciāliste profesionālās etiķetes jautājumos) un Dace Strautmane (dziedātāja, logopēde – fonopēde), kā arī RDKS vokālie pedagogi. Meistarklašu ietvaros dalībniecēm - Latvijas mūzikas skolu kora klašu audzēknēm – būs iespēja nodarbībās muzicēt kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori “TIARA” diriģentes Airas Birziņas vadībā. Tāpat “Laudamus” meistarklases būs sākums Latvijas mūzikas skolu dziedošo meiteņu atlasei un līdzdalībai Imanta Ramiņa bērnu operas “Lakstīgala” iestudējumam 2018. gada nogalē.

Meistarklašu noslēgumā piektdien, 25. maijā plkst. 19.00 Rīgas Domā notiks Sakrālās mūzikas koncerts “Marijas dziedājumi”. Kopā ar Rīgas Doma meiteņu kori “TIARA” un diriģenti Airu Birziņu koncertā uzstāsies meistarklašu dalībnieces, ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofoniste Katrīna Kivleniece un soprāns Katrīna Paula Felsberga. Koncerta programmā skanēs M. Einfeldes, Ē. Ešenvalda, J. S. Baha, L. Belmana, Dž. Tavenera, O. Gjeilo mūzika, tostarp garīgās himnas un lūgšanas, bet pirmatskaņojumu piedzīvos Daces Aperānes jaundarbs “Luce coruscas” meiteņu korim, saksofonam un ērģelēm, kā arī Jēkaba Jančevska 2. redakcija lūgšanai “Mater amabilis”.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Rīgas Doma kasē.

 

Informāciju sagatavoja

Madara Boka, PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas meiteņu kora projektu vadītāja,

bokamadara@gmail.com, 26396054

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit