Projekts iepazīstina ar Eiropas mākslas skolu izglītības sistēmām

Šī gada 31. maijā Jaņa Rozntāla mākslas skolā noslēgsies Erasmus+ projekts ar nosaukumu “Māksla. Vizuālās saziņas līdzekļu māksla. Starpnozaru apmācība”.

Viena no būtiskākajām lietām, kas tika realizēta, ir audzēkņu un pedagogu pieredzes gūšana ārpus Latvijas mākslas skolās, kā rezultātā tika iegūta ne tikai jauna pieredze un iemaņas, bet arī radīti jauni darbi un izveidoti prakses portfolio. Iesaistītās skolas šajā projektā ir:

Lybecker Institute of Arts and Design (Somija);
Sukromna Stredna Umelecka Skola Animovanej Tvorby (Slovākija);
Escola Artística Soares dos Reis (Portugāle);
Robert-Schuman-Institut (Beļģija);
Instiuto di Istruzione Superiore G.Mazzatinti, Liceo Artistico (Itālija);
The Volos Municipality vocational training institute (I.E.K.) (Grieķija)

Projekts deva iespēju projekta dalībniekiem iepazīt dažādu Eiropas mākslas skolu izglītības sistēmas, struktūru, materiāli tehnisko un metodisko nodrošinājumu, mācību procesa organizatorisko specifiku, novitātes izglītības programmās, jaunākos metodiskos materiālus profesionālo mācību priekšmetu apguvei, sadarbības modeli starp uzņēmumiem un izglītības iestādi.

Erasmus+ projekts lika apjaust studentiem, cik svarīga ir patstāvība un pašdisciplīna, cik lielu nozīmi ieņem jau apgūtās prasmes, iemaņas un spēja tās pielietot praksē.

Kā arī ir tapis jauns bukleta formāts ar programmas overly palīdzību, kas caur overy app atdzīvina bildes un video. Šis viens no tapušajiem gala produktiem Erasmus+ ir īsta novitāte un mūsdienīga iespēja iepazīties ar mākslas dažādību.

Iesaistīšanās projektā deva tās dalībniekiem nenovērtējamu iespēju īstenot mākslinieciskās ieceres, pateicoties jaunās pieredzes gūšanai.
 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit