Par departamentu

Ar 03.11.2009. Rīgas domes lēmumu Nr. 512 reorganizēti Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments un Rīgas domes Kultūras departaments, lai 2010. gada janvārī darbu pašvaldībā uzsāktu kā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Departamenta direktors ir Guntis Helmanis. 

Departamenta padotībā ir vairāk nekā 300 pašvaldības dibinātas šādas iestādes: 150 pirmsskolas izglītības iestādes (bērnudārzi), 114 vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestādes (skolas), 13 interešu izglītības iestādes, 9 mākslas un mūzikas izglītības iestādes, 5 patstāvīgi kultūras centri, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība ar 9 filiālēm, Rīgas centrālā bibliotēka ar tās 26 filiālēm, orķestris „Rīga”, 11 sporta izglītības iestādes. Bez tam departamenta padotībā ir arī Rīgas Nacionālā sporta manēža un Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs. Līdz ar to RD IKSD kompetencē ir padotībā esošo iestāžu budžeta un investīciju plānošanas un izlietojuma organizēšana, izglītībai, kultūrai, jaunatnei un sportam paredzētā gada budžeta un investīciju projektu apkopošana, iesniegšanai Rīgas domē.

Lai īstenotu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta kompetencē esošās jomas, tajā darbojas  pārvaldes: Izglītības pārvalde, Kultūras pārvalde, Sporta un jaunatnes pārvalde, Administratīvā pārvalde,  Finanšu pārvalde un atsevišķas struktūrvienības jeb nodaļas: Audita un revīzijas nodaļa, Juridiskā nodaļa, Iepirkumu nodaļa, Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļa un Direktora birojs.

Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta 2018. gada budžetu var iepazīties Rīgas domes tīmekļa vietnes (https://pasvaldiba.riga.lv) sadaļā Budžets - Rīgas pilsētas pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta ieņēmumu un izdevumu atšifrējums pa programmām (3. pielikums no 13. - 20. lappusei)

RD IKSD Struktūras shēma

RD IKSD nolikums

1. pielikums. Departamenta padotībā esošās izglītības iestādes

Konkursu uz Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju amatiem nolikums ar pielikumiem (skatīt zemāk)

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit