Rakstnieka Augusta Deglava kapa vietas sakopšana

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums jau vairāku gadu garumā īsteno labo darbu – 2 reizes gadā izglītojamo pašpārvalde apkopj rakstnieka un sabiedriskā darbinieka Augusta Deglava atdusas vietu Rīgas 2. Meža kapos.


Izglītības iestāde to pieteikusi kā savu ieguldījumu Latvijas kultūras vēstures darbinieka piemiņas saglabāšanai un popularizēšanai Labo darbu festivalā. “Tā kā skolas filiāle atrodas Augusta Deglava ielā, izglītojamo pašpārvalde atsaucās skolotājas mātes Laimdotas Iesalnieces aicinājumam, iepazīt Augusta Deglava  atstāto mantojumu Latvijas vēsturē, literatūrā un sakopt viņa atdusas vietu. Skolēni iepazinušies ar rakstnieka biogrāfiju, daiļradi, apkopojuši materiālus, ir uzņēmušies atbildību par rakstnieka atdusas vietas sakopšanu, jo šī vieta bija neapkopta un Laimdotai Iesalniecei sava vecuma dēļ nebija iespēja to paveikt”  min skolotāja Dace Glāzniece.


Rīgas izglītības iestādes ir aicinātas pieteikties dalībai Labo darbu festivālā un pastāstīt par saviem 2017./2018.  mācību gadā veiktajiem labajiem darbiem līdz 28. maijam, sekojot hipersaitei: www.ej.uz/labiedarbi2018.
Labo darbu festivālu organize Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību un atbalstīt iniciatīvas labvēlīgas vides un sadarbības veidošanā izglītības iestādēs, pašvaldībās, vietējā kopienā, kā arī aktualizēt labo darbu nozīmi un nepieciešamību sabiedrības labklājības, saliedētības un ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā.
Sīkāka informācija par dalību Labo darbu festivālos un šo pasākumu norisi atrodama pasākuma nolikumā: www.ej.uz/LDnolikums

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit