Jaunumi

2018. gada 2. jūnijs

„Jūs jau strādājat kompetenču pieejā, ņemat vērā to, kas vajadzīgs bērnam gan patlaban, gan turpmāk, tādēļ liels paldies pedagogiem par īstenotajām radošajām un daudzveidīgajām nodarbībām un aktivitātēm, uzlabojot skolēnu ar mācīšanās traucējumiem, ar mācību grūtībām, ar vispārējiem vai augstiem sasniegumiem mācību stundās individuālās kompetences un mācību sasniegumus. Šodien, skatoties pasākuma norisē, redzējām, kā praksē darbojas alternatīvās mācību formas, stratēģijas un metodes, kā nepiespiestā gaisotnē, ar lielu labvēlību un ticību bērnu spējām un varēšanai mācību procesu var padarīt bērnam saprotamu, aktīvu un jēgpilnu. Redzējām bērnu vienotību un sadarbību, piemēram, kopīgā dejā vai viktorīnā, kad visi ir līdzdalīgi un atbildīgi rezultātu sasniegšanā. To varēja izjust ikvienā darba stacijā, jo bērni zina, kas jādara, uzdevumi ir interesanti un viņu vecumam atbilstoši,” stāsta Rīgas domes (RD) izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) izglītības pārvaldes vispārējās izglītības skolu nodaļas galvenā speciāliste eksperte Zane Doniņa, uzrunājot Rīgas Ziepniekkalna sākumskolas skolotājus viņu organizētajā mākslas festivālā „Pa varavīksnes tiltu pretī Latvijas simtgadei”. 9. maija pasākums bija viena no aktivitātēm, ko skola realizē Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” īstenošanā.

Uzzināt vairāk
2018. gada 26. maijs

Šī gada 31. maijā Jaņa Rozntāla mākslas skolā noslēgsies Erasmus+ projekts ar nosaukumu “Māksla. Vizuālās saziņas līdzekļu māksla. Starpnozaru apmācība”.

Uzzināt vairāk
2018. gada 24. maijs

Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Fizika” valsts mērogā izcīnījusi augsto 3. vietu, balvā saņemot ceļazīmi uz īpašu vasaras nometni.

Uzzināt vairāk
2018. gada 22. maijs

12. maijā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika ikgadējais Jauno vides pētnieku konkurss, kurā jaunieši no visas Latvijas prezentēja 17 zinātniskās pētniecības darbus vides un ūdens tematikā. 

Uzzināt vairāk
2018. gada 22. maijs

2018.gada no 11.aprīļa līdz 16.maijam KAVPII projekta ietvaros norisinājās Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Ar aviāciju un lidostas pakalpojumiem saistītas profesijas”. Pasākumā piedalījās Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 8.-12. klašu skolēni.

 

Uzzināt vairāk
2018. gada 21. maijs

No 2017.gada 1.septembra līdz 2020.gada 31.decembrim Rīgas 86. vidusskolā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Uzzināt vairāk
2018. gada 20. maijs
Maija mēnesī noslēgsies Rīgas biedrības un nodibinājumu skolu apmeklējums kampaņas “Mazais 100gades pilsonis” ietvaros. Skolēni, kuri jau ir tikušies ar kampaņas “Mazais 100gades pilsonis” nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, šobrīd paši domā par kādas pilsoniskās aktivitātes īstenošanu. 
 
Uzzināt vairāk
2018. gada 16. maijs

15. maijā Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolas skolēni viesojās skolas absolventam Eduardam Elingam piederošā uzņēmumā - viesnīcā "Baltpark", lai iepazītos ar uzņēmuma veidošanas pieredzes stāstu, viesnīcas darba nodrošināšanai nepieciešamajām profesijām un profesionāļu darba pienākumiem.

Uzzināt vairāk
2018. gada 14. maijs

Realizējot Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  pasākumu plānu, Rīgas 25. vidusskolas 3.a klases skolēni 2018. gada 10. maijā ciemojās SIA "Mersart’’.

Uzzināt vairāk
2018. gada 13. maijs

Rīgas Austrumu vidusskolā 11. maijā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums 7. klašu skolēniem par robotehniķa profesiju, projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit